O co warto się zapytać podczas szukania hotelu na zorganizowanie szkolenia.

Jedną z chętniej wybieranych metod na przeprowadzenie szkoleń pracowniczych są kilkudniowe wyjazdy do któregoś z hoteli. Rozwiązanie tego typu posiada parę zalet, na przykład taką, że będąc na miejscu z całą grupą skupić się można tylko tym, aby ten czas wykorzystać jak najlepiej. Rzecz jasna przy założeniu, że hotel nie sprawi niespodzianki, ponieważ niejednokrotnie jest z tym różnie.

Sporą grupę takich obiektów można z miejsca wykluczyć na wybranie miejsca na organizację szkolenia, przykładowo po rozmowie telefonicznej czy też zapoznaniu się ze stroną internetową. Jednak podczas szukania warto jeszcze zadać kilka nietypowych pytań, i przy okazji się zorientować o sprawy, które hotele najczęściej będą ukrywać, a z całą pewnością pierwsze o tym nie powiedzą.

W pierwszej kolejności kwestia dotyczy remontowych prac, co do których najczęściej się nie zdarza, że odwiedzający goście są informowani wcześniej. A realizacja szkoleń przy akompaniamencie wiertarek czy młotów udarowych z pewnością nie jest wygodne, w wielu przypadkach uniemożliwiając wręcz pracę. Z tego też powodu zawsze należy o takie rzeczy zapytać, wtedy można się spodziewać, że odpowiedź jednak zostanie udzielona.

Dużym problemem są też jakieś imprezy weselne i okolicznościowe a nawet inni szkolący się. Przeprowadzenie w efektywny sposób wszystkich zajęć wymaga skupienia i ciszy – jeśli zza drzwi będzie dobiegała hałaśliwa muzyka, to z pewnością wpłynie to w jakiś sposób na uczestniczące osoby. O to również należy zapytać podczas szukania hotelu, jeśli imprezy tego typu będą planowane podczas wyjazdu, to może jednak lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Powinno się także dokładnie zweryfikować informacje o wielkości i wyposażeniu sal konferencyjnych, które się znajdują na terenie hoteli. Wiele hoteli może lekko naginać rzeczywistość przy podawaniu informacji na stronie, z tego też powodu będzie bezpiecznie wszystkiego się dowiedzieć na recepcji czy u managera.

W przypadku przybycia liczniejszych grup niezwykle istotna będzie także sprawna obsługa, tak aby uczestnicy nie byli zmuszeni do czekania w kolejce do meldunku czy posiłku. Takie tematy również warto wyjaśnić wcześniej z załogą hotelu, aby potem nie było niepotrzebnego nikomu zamieszania i pretensji.