Przyspieszyć swoją karierę – garść obserwacji od headhuntera

Zaprosiliśmy zaproszonego przez nas coacha z uznanego i znanego portalu rekrutacyjnego Szukam Pracy do opowiedzenia o swoich wnioskach dot. aktualnych trendów w poszukiwaniu pracy. Zapraszamy do lektury jego tekstu.
Jednym z najważniejszych elementów efektywnego starania się o pracę jest oczywiście stosowne przedstawienie się. Rozmawiamy tu nie tylko o rozmowie z pracodawcą, ale o momencie trochę wcześniejszym. Aby wszakże doszło do rozmowy kwalifikacyjnej, określone pisma rekrutacyjne muszą znaleźć się u przedsiębiorcy. Dlatego też niezwykle istotny jest fakt, aby nasze CV oraz nasz list motywacyjny korespondowały z obecnymi normami. Dodatkowo naturalnie warto ewentualnego pracodawcę jakimś motywem zaciekawić, a w niektórych przypadkach również zadziwić. W pierwszej kolejności wypada natomiast zwrócić uwagę na to, żeby podanie o pracę i życiorys zawodowy były zbudowane w odpowiedni sposób. Ma to swoją wagę w relacji do tego pierwszego, gdyż możemy zauważyć, iż niemało aplikujących ma znaczący problem ze wskazanym pismem. Błędy można znaleźć zarówno w niewłaściwie przedstawionej treści, jak też w niewłaściwym formacie całości. Należy więc w tym miejscu podkreślić, iż prawidłowo utworzony list tego rodzaju jest zbudowany z ośmiu podstawowych części, które są niejako obowiązkowe. Wyróżnimy więc:

 • personalia,
 • miejscowość oraz data,
 • odbiorca,
 • zwrot grzecznościowy,
 • instrodukcja,
 • część właściwa,
 • zamknięcie,
 • pożegnalny zwrot grzecznościowy.

  Z czterema wymienionymi na początku szczególnego kłopotu zasadniczo nie będzie, lecz trzeba uszczegółowić, jakie informacje muszą być uwzględnione w introdukcji, rozwinięciu oraz w podsumowaniu. W introdukcji zasadniczo uwzględnia się takie niezbędniki, jak treściwa prezentacja kandydata, źródło, z jakiego dowiedzieliśmy się o wybranej posadzie i w końcu informacja na temat tego, o jaką posadę się staramy. Dalszy ciąg dokumentu to miejsce na uargumentowanie swoich starań o stanowisko. Wypada zatem nadmienić o tym, z jakiego względu konkretnie nas spółka powinna zatrudnić, a nie innego kandydata. Mamy zatem część przeznaczona na pochwalenie się własnymi kompetencjami. I wreszcie zamknięcie. W tym obszarze trzeba opisać swoją chęć podjęcia omawianej pracy, wyrazić chęć spotkania w siedzibie firmy na rozmowie rekrutacyjnej. List motywacyjny powinien być napisany zwięźle i rzeczowo.

  Tekst napisany przez www oferty